Новини

Корисні новини (школа) Корисні матеріали

Що ефективніше – заняття з носієм або з українським викладачем?

Україномовний викладач чи носій мови? Кого обрати? Ось у чому питання.

Коли заняття з англійської проводяться професіоналом, то вони будуть якісними та успішними як з носієм, так і з викладачем. Та треба розуміти, що багато чого залежить від рівня ваших знань та цілей. Коли знання мови повністю відсутні та немає розуміння побудови речень, займатися з носієм зарано. Але якщо ви знаєте граматику та маєте словниковий запас, то чому б не спробувати? Дамо відповіді на всі питання та розповімо про переваги і мінуси занять з викладачем і носієм.

Вивчення англійської з носієм: переваги і недоліки

Як і будь-яка річ чи процес вивчення англійської з носієм має свої плюси та мінуси. Тож почнемо з плюсів.

Уроки англійської з носієм – основні переваги

  1. Ви швидше подолаєте мовний бар’єр. Розмовна практика – це досить важливо, і якщо ви знаєтеся на граматиці, маєте непоганий словниковий запас, то все буде круто. Ви побачите, що вас розуміють, навіть коли ви говорите з помилками і використовуєте не ту форму дієслова.

  2. Ви почнете швидше думати іноземною мовою. У вас не буде можливості запитати у носія: «Ой, а як англійською «відгадати загадку» або «Підкажи як сказати намисто». Ви будете думати, підбирати слова, знаходити синоніми та висловлювати думки виключно англійською. Іноді доведеться використовувати міміку, жести, знаходити альтернативу, але все це розвиває мовне чуття та покращує ваші знання.

  3. Вимова поліпшиться. Ви будете брати приклад з носія, переймати його манеру говорити, вимовляти звуки, розставляти наголоси, використовувати інтонації.

  4. Дізнаєтеся більше про звички та традиції країни викладача-носія. Хто, як не носій мови та культури розповість вам краще про традиції своєї країни? Про свята, побут, звички, стереотипи – у всіх деталях, з усіма цікавинками розкаже тільки носій.

  5. Зможете розширити словниковий запас та вивчити сленг. Носій знає не тільки набагато більше слів, ніж викладач, але й сленг. Тому вивчення англійської мови з носієм сприятиме ефективнішому сприйняттю мови на слух, допоможе засвоїти розмовну лексику, покращить вимову.

Здавалося б все супер і можна вивчати мову з носієм! Проте, є декілька «але», і ми про них розповімо.

Недоліки вивчення англійської із носієм:

Такі заняття не поставлять граматику

Носій мови не поставить граматику так швидко як досвідчений викладач. Останній в більш стислі терміни, і при менших фінансових витратах допоможе активізувати лексику та закласти основи побудови речень. Отже, англійська з носієм матиме результат, коли у вас сформована граматична база і є певний багаж слів, виразів і термінів, достатній для того, щоб висловлювати думки англійською.

Не кожен носій мови – гарний викладач

Давайте на прикладі. Ви носій української, і вас попросили позайматися з людиною, аби вона заговорила українською. З чого ви б почали? Як спланували заняття? Не знаєте? Аналогічна історія і з носіями. Але ті, хто хочуть викладати англійську мову для іноземців, і робити це методично та ефективно отримують спеціальну підготовку і сертифікати CELTA, TEFL, TESOL, щоб дати вам гарні знання.

Акцент

Носії часто розмовляють так, як роблять це у звичайному житті, не замислюючись над темпом і правильністю вимови. Тому деякі навіть знайомі слова можуть бути незрозумілими.

Варто сказати, що мова схожа на живий організм. Постійно оновлюється. Та навіть словники не завжди за нею встигають, тому носії більш орієнтовані не на словникову, а на розмовну англійську, яка знадобиться у подорожах та житті за кордоном.

Уроки англійською з викладачем: переваги та недоліки

Якщо у вас початковий або елементарний рівень, не варто покладати великі надії на швидкий успіх з носієм. Іноземець, хай як досконало він знає власну мову, не зможе пояснити на старті ази граматики та дати базовий словниковий запас.

В першу чергу викладач з’ясує рівень володіння іноземною мовою. Далі він буде орієнтуватися на швидкість сприйняття інформації, цілі та підлаштовуватися під вас. По суті, він приймає на себе роль колеги, друга чи іноземця й веде розмову в реальному часі на певну тему, відштовхуючись від ваших потреб

Переваги занять з україномовним викладачем:

Викладач з’ясовує рівень володіння мовою та розробляє програму занять

Перша і головна перевага – це те, що український дипломований і досвідчений фахівець чітко визначить ваш рівень. І проаналізувавши мету, завдання і терміни навчання, запропонує ефективну програму.

В ході навчання викладач зможе вносити зміни в програму: замінити менш важливі теми на більш актуальні. Наприклад, якщо перед вами поставили задачу провести презентацію англійською мовою, він присвятить кілька уроків не тільки лексиці, а й структурі роботи. А також надасть можливість вдосконалити професійну лексику.

Коректно вказує на помилки та виправляє їх

Якщо у випадку з носієм ви просто будете підбирати синоніми, якщо не знатимете як сказати те, чи інше слово, то у викладача можна запитати, записати до словника та вивчити нову фразу.

Він допоможе активізувати та вивести в продуктивну мову основні словосполучення, кліше і навіть надасть word lists. Викладач розкаже про складні моменти простими словами та запропонує легкі способи засвоєння невивченого матеріалу.

Поставить правильну вимову

Не буде проблем непорозуміння через акцент, який може бути у носія. Словом, україномовний викладач «показує, що собою являє іноземна мова», а носій мови – «як нею користуватись».

Підготує до співбесіди або інтерв’ю

З викладачем ви не просто вивчите базові поняття, але й зможете підготуватися до бізнес-інтерв’ю, якщо у цьому є потреба. Можливо, ви плануєте працювати у міжнародній фірмі, де важливі знання іноземної. Вивчення англійської з викладачем – гарний варіант, щоб побудувати базу необхідної професійної лексики.

А чи є недоліки у вивченні мови з викладачем?

Вони мінімальні. Якщо вас навчає досвідчений професіонал, який правильно визначив ваш рівень та грамотно розробив програму, він витисне з вас максимум, використовуючи інтерактивну комунікативну методику. І все це з урахування ваших завдань, пріоритетів та бюджету. І якщо викладач дійсно профі, то він допоможе навіть подолати мовний бар’єр.

Хоча й в ідеального викладача недоліки знайти можливо при наявності бажання.

Кого ж обрати? Викладача чи носія?

Щоб розібратися, які уроки англійської принесуть більше користі саме вам, потрібно чітко розуміти завдання, терміни навчання, попередній досвід і пріоритети. Одним з найважливіших факторів є рівень мовної компетенції. Викладач закладає фундамент (граматику та лексику), а якщо тви вже досягли рівня B1, то можна піти у розмовні\мовні клуби з носієм мови та спробувати, що із цього вийде. Якщо нічого доброго, то краще займатися з викладачем.

Носій незамінний тоді, коли вже треба напрацьовувати спілкування, але вибір завжди за вами. Можливо, ви знайшли того самого україномовного викладача і хочете вивчити з ним іноземну від A до Z. Оптимальний варіант при наявності рівня В1 – поєднувати заняття з викладачем та відвідувати спікінг-клаби з носієм мови.

А що обираєте ви?