Новини

Корисні новини (школа) Корисні матеріали

Роль ігрового моменту на уроці англійської мови

Вивчення англійської потребує зусиль та наполегливості. Це усвідомлює кожен, хто береться за цю іноземну мову – бере участь у мовному марафоні, щоби отримати бажаний результат. Та хоч це процес складний, однак він різноманітний та цікавий. Тому що уроки англійської зараз не обмежуються звичними методиками. Для того, щоби матеріал засвоювався краще та швидше, досвідчені викладачі використовують елементи гри на заняттях. Можна подумати, що це стосується лише уроків англійської для дітей, але це не так. Цей формат має кілька серйозних переваг, які однаково корисні не лише для дітей, але й для дорослих.

То чому ігри англійською такі ефективні? На це є кілька причин:

  • ігри розважають і завдяки цьому інформація легко засвоюється;

  • ігри допомагають впевнитися в тому, що знання вже закарбувалися в памяті;

  • ігри перемикають увагу в інший режим та нейтралізують відчуття виснажливості від занять іноземною мовою;

  • ігри розслабляють учнів після напруженого навчання.

В останні роки викладачі все частіше використовують різноманітні ігри під час занять зі студентами. Психологічно дорослі також відкриті іграм, як і діти, хоча не завжди це усвідомлюють. Але вже після перших занять з ігровим елементом вони швидко адаптуються до цього і з захопленням беруть участь у грі. Це стосується не тільки уроків в аудиторії, але й уроків англійською онлайн. Тим більше, що в сучасних умовах дистанційного навчання гра стає одним з кращих засобів для того, щоби комунікувати англійською та вчити нові теми, засвоювати складні граматичні конструкції.

Мовні ігри дуже різнопланові, і те, яку гру обере викладач, залежить від складності теми, інтересів та індивідуальних особливостей студентів. Головна умова – відповідність гри темі заняття та інтересам студентів. Текст інструкції до гри має бути викладений англійською. Ще цікавий нюанс – гра має бути пізнавальним і творчим викликом для студентів, тому її мовний рівень завжди трохи вищий за рівень знань студентів. При цьому варто врахувати, наскільки легко студенти сприймають творчі ігри та креативний підхід. Деякі студенти надають перевагу більш звичній атмосфері навчання або є інтровертами, яким складно відкритися в колективі. Цей фактор треба теж брати до уваги та використовувати інші методи, зокрема перегляд відео чи фільмів мовою, яка вивчається.

Ігри англійською «онлайн» – це вдалий засіб для створення позитивної атмосфери на уроках, яка робить заняття насиченим та плідним. Нам відомо багато веселих та захопливих, цікавих та інтелектуальних ігор, після яких студентам хотілося повертатися знову і знову. Наразі ми розглянемо лише кілька з них, які стануть у пригоді кожному викладачу та студенту.

  1. Truth or Lie.

Правила: Студенти по черзі називають три факти про себе. Важливо! Треба використати граматику та лексику, вивчені на цьому занятті. Один з фактів – правда, інші два – брехня. Інші студенти з групи мають вгадати, що є правдою, а що ні.

Користь: Ця гра розвиває не тільки граматичні та лексичні навички, а й сприяє налагодженню контакту між студентами та викладачем. Дозволяє отримати більше інформації та підвищити рівень розмовної англійської.

  1. Banana Game.

Правила: Один студент складає речення з новим вивченим словом, читає його, але замість ключового виразу говорить слово BANANA. Завдання для іншого студента – вгадати слово. Наприклад, на занятті рівня Elementary студент складає речення з новим словом BOOK: “There are many interesting BOOKS to read”, але читає для інших студентів: “There are many interesting BANANA to read”.

Користь: Така гра ефективна для повторення вивчених лексичних одиниць.

  1. 20 Questions.

Правила: Студент загадує слово з тих, що були нещодавно вивчені. Завдання інших студентів – поставити питання, намагаючись зясувати, що це за слово. Студент, котрий загадав слово, може відповідати лише “Yes” чи “No”.

Користь: В цю гру варто грати студентам, які мають проблеми з побудовою питальних речень. Також вона допомагає повторити і закріпити лексичні одиниці.

Отже, ми розглянули три популярні гри, котрі будуть доречними на онлайн-заняттях і справлять позитивне враження на студентів. Допоможуть викладачу налагодити комунікацію та зняти напруження та втому, які час від часу виникають в групі. Ігрова англійська для дітей і дорослих – це веселе навчання, до якого легко долучитися. Це доводить, що вивчення іноземної мови може бути якісним і приємним.