Новини

Корисні новини (школа) Корисні матеріали

Переваги та недоліки онлайн-навчання

В сучасному світі, попри потужний розвиток технологій, освіта залишалася сферою консервативною. Часто люди прагнуть комунікації наживо, і у багатьох існує стереотип, що онлайн-навчання менш ефективне, ніж заняття в класі чи аудиторії. Але життя – річ непередбачуване та кидає виклики будь-яким стереотипам. Зокрема впевненості, що зустріч викладача та студентів неодмінно має відбутися як-то кажуть «в реальному житті», а дистанційні заняття – скоріше виключення, ніж розповсюджена практика.

Та сама ситуація склалася з робочими зустрічами та святкуваннями, які стрімко перейшли в площину інтернету та стали віртуальними. Рік тому ми стали свідками та учасниками цього процесу: ми перейшли до онлайн-формату в важливих сферах свого життя, одна з яких – освіта. Для багатьох це був незвичний досвід, але дуже швидко навіть найбільші скептики онлайн-формату побачили його переваги, яких виявилося значно більше, ніж недоліків. В чому вони полягають – розглянемо на прикладі вивчення іноземної мови.

Переваги онлайн-навчання:

  • не потрібно витрачати час на дорогу. Це тішить всіх, особливо мешканців великих та середніх міст. Час – це не тільки гроші, але й ресурс, який дозволяє відновити сили та витратити їх ефективніше – на ті справи, про які ви давно мріяли або цілі, яких давно прагнули. Якщо ж вам хочеться більше часу витратити на уроки англійської, то онлайн-формат для цього дуже зручний.

  • можна призначити урок у зручний для себе час. Привілей, якого раніше не вистачало всім, хто має жорсткий робочий графік і через це пропускав чимало цікавих курсів з вивчення англійської мови. Чимало онлайн-курсів дозволяють обрати час, зручний для студентів та викладачів.

  • навчання в будь-якому місці, де є доступ до інтернету (на роботі, вдома, у відрядженні). Завдяки цьому процес навчання стає більш регулярним, а це значить, що й результат буде кращим. Вам не доведеться хвилюватися через пропущений урок зі складною темою, а потім швидко надолужувати його. Курси англійської «онлайн» про це подбають.

  • різноманіття онлайн-ресурсів. Збільшилася кількість онлайн-платформ, які стануть у пригоді під час навчання. Їхній суттєвий плюс – інтерактивність, яка пожвавлює заняття завдяки відео, онлайн-ігор та тестів. Враховується специфіка сприйняття інформації. У сучасних людей переважає інтерес саме до інтерактивного формату.

  • розвиток самоорганізації та дисципліни. Для тих, хто страждає на прокрастинацію чи прагне осягнути правила тайм-менеджменту навчання англійській онлайн стало шансом випробувати свої можливості. Нарешті наблизитися до мети: стати більш дисциплінованими та організованими.

  • психологічний комфорт. Деяким студентам складно висловитися, особливо іноземною мовою, в присутності групи. Дистанційний формат навчання дозволяє позбавитися цього страху, хоча б тимчасово. За дослідженнями психологів, під час онлайн-занять студенти почуваються більш впевнено та вільно.

Недоліки онлайн-навчання:

Ми розглянули переваги, а тепер перейдемо до недоліків, оскільки навчання в режимі «онлайн» має і мінуси, про які теж варто знати.

– відсутність особистого контакту викладача зі студентами. Для деяких людей це справді становить проблему, бо фізична присутність в аудиторії є звичною. А формат віддаленого спілкування інколи здається незручним. До того ж треба постійно перебувати перед монітором та концентрувати увагу на тому, що відбувається в ньому.

неякісне інтернет-підключення. Поганий інтернет зіпсував чимало уроків англійською онлайн, що впливає на темп та якість навчання. Та на щастя, такі випадки не є закономірністю.

технічне забезпечення. Від наявності та якості компютера та планшета залежить багато. Зокрема – зручність проведення онлайн-занять. Якщо комунікувати з викладачем за допомогою смартфону, то це складніше, ніж робити те саме за комп’ютером.

недостатня самоорганізація та самоконтроль. Дистанційне навчання викриває слабкості. Якщо людина звикла відкладати справи на потім, то їй важко дотримуватися графіка навчання і мотивувати себе на регулярні уроки з англійської мови.

Ми розглянули кілька головних плюсів та мінусів онлайн-навчання. Як показує практика, плюсів насправді більше, і в найближчі роки інтерес до такого формату зросте. Мобільність, інтерактивність та гнучкість – ті сильні якості, внаслідок яких дистанційна освіта стає більш зручною та потрібною.