Новини

Корисні матеріали

Мовний бар’єр

Мовний бар’єр – це стіна, яку зором не осягнути. Але вона постає перед усіма, хто достатньо сміливий та наполегливий для того, щоби вчити іноземну мову. В одних випадках невидимий барєр швидко розчиняється в повітрі, а от в інших – стає міцнішим і за всіма характеристиками нагадує Велику китайську стіну, через яку перебратися непросто.

То звідки береться той мовний бар’єр? І чому його складно подолати багатьом студентам під час вивчення англійської? В основі – страх невідомого, страх заговорити англійською. Що тебе не зрозуміють, коли ти скажеш нове для себе слово. Або неправильно зрозуміють. Або навіть засміють. Такий мовний барєр можна назвати психологічним. Буває ще й лінгвістичний мовний барєр, який виникає через те, що у студентів поки що низький рівень знань і не вистачає засобів, щоби висловити думку. Часто в одному випадку поєднуються обидва різновиди барєру.

Люди мають різноманітні мовні картини світу і часто вони суттєво відрізняються одна від одної, що ускладнює спілкування. Різниця в граматиці та лексиці часом здається початківцям у навчанні завеликою для того, щоби швидко засвоїти мову хоча би на елементарному рівні. Але це не так. Над подоланням мовного барєру варто працювати. Недостатній рівень володіння іноземною мовою, невпевненість у власних здібностях або нерозуміння культурних особливостей – це не привід скласти руки і думати «у мене ніколи не вийде». Вийде, якщо докласти мінімальних зусиль.

Зазвичай найпростіший шлях до гарних результатів – мовні курси. Звісно, ми можемо згадати кілька знайомих з близького кола, котрі відвідували такі курси, але досі жахаються, коли до них десь звертається іноземець – в Україні чи закордоном. Однак це не значить, що варто закинути уроки англійської, вважаючи їх неефективними через чужий невдалий досвід.

Дієва альтернатива застарілим курсам з дефіцитом живого спілкування – мовні курси з носієм або уроки англійської з носієм. Як свідчить досвід тих, хто успішно подолав мовний барєр, саме регулярне спілкування з носіями допомогло це зробити. Покращило навички та зменшило страх помилитися і здатися студентом, який ще не осягнув культурні відмінності. Потім, вже коли спонтанно доведеться спілкуватися з іноземцями, ви вже матимете необхідну базу знань та комунікаційних навичок. Це суттєво полегшить подальше вивчення англійської та інтеграцію в іншомовне середовище, зокрема в культурному плані.

Для того, щоби потрапити до розмовного клубу необов’язково виходити з дому. Курси англійської онлайн допомагають всім, хто через завантаженість цінує кожну хвилину вільного часу. Наразі групові заняття онлайн вже довели свою ефективність та не є чимось екзотичним і незрозумілим. Подолати мовний барєр під час вивчення англійської онлайн – реально при активній роботі групи. Спільне читання книг, перегляд фільмів та подальше обговорення з носієм мови допоможуть поглибити ваші знання та нарешті послабити або подолати мовний барєр. Перетворять уроки англійської на цікаве дійство, і час навчання минатиме швидко, а не тягнутиметься як жуйка. Ви навчитеся вільно і впевнено доносити думку до співрозмовників.

Якщо дуже кортить їх побачити наживо і не тільки на моніторі, то варто відвідати мовну школу в Києві, де живе спілкування принесе задоволення та користь. Яку би форму навчання ви не обрали, вона допоможе вам на шляху до досконалої англійської, без мовного барєра та інших перешкод.