Новини

Корисні матеріали

Чи потрібно повторювати вивчений матеріал?

Позитивна відповідь на це питання викликає у багатьох легкий смуток. Не тому, що нам дуже важко повторити вивчене. Причина в іншому. Повторення часто асоціюється зі школою, нудними уроками і фразою “обов’язково виконайте домашнє завдання”. Вдома після роботи хочеться відпочивати, а не зануритися у шкільну атмосферу, сповнену зубріння і монотонності. Але без повторень іноземна мова швидко забувається. Тому найперше, що варто усвідомити, коли ви обрали курси англійської мови:

а) вивчений матеріал потребує повторення;

б) повторення буває цікавим і творчим;

в) як відбудеться цей процес – залежить від вас.

Парадокс в тому, що повторювати необхідно все. В тому числі той матеріал, який ви швидко вивчили, бо він відразу вам здався зрозумілим і легким. Через деякий час навіть простий матеріал забувається. Вам доводить надолужувати забуте, через що сповільнюється процес вивчення англійської. Кожен крок виявляється тяжким і гальмівним. Тому радимо відразу скористатися методами, які дозволять вам перетворити мовні курси на цікавий квест, зануритися у світ англійської та знати цю мову на гарному рівні.

Поради для тих, хто не любить повторювати:

Записуйте себе на диктофон.

Саме так. Хай ваша промова недосконала і ви досі робите багато помилок. Але не соромтеся: записи живого мовлення стимулюють вашу пам’ять і стануть необтяжливою практикою з повторення, закріплення вивчених граматичних форм та лексики.

Користуйтеся мовними додатками.

В наш час це один з найпростіших способів для того, щоби інтервальне повторення стало частиною вашого життя. Тією частиною, яка збагатить ваші знання. Наразі існує багато додатків для цього, зокрема такі, як Anki, Delern, LinguaLeo, Quizlet та інші. Якщо ви втомилися бути в гаджетах, то просто повторюйте матеріал кілька разів з інтервалом: відразу після вивчення, через пів години, через день, через два-три тижні та через два-три місяці.

Читайте вдумливо.

Ми звикли серфити в інтернеті та швидко споживати інформацію. Всюди треба встигнути, тому вдумливе сконцентроване читання стає привілеєм тих, хто має на це вдосталь часу. Але коли ви навчаєтеся англійський, то ніщо не повинно вас відволікати від процесу. Щоби ефективно повторити матеріал спочатку спокійно прочитайте його, не поспішаючи. Це допоможе вам краще запам’ятати нові слова та граматичні конструкції. Покращить візуальну пам’ять, що згодом стане у пригоді і під час іспиту, і в роботі.

Знайдіть носія англійської.

Це давній інтерактивний спосіб для вивчення мови. Мовна практика суттєво спрощує засвоєння інформації та її повторення. Хоча й може мати свої мінуси. Не завжди іноземець або іноземка – ваші друзі по листуванню – розмовлятимуть з вами саме на ті теми, які вам треба повторити. Розмова і листування здебільшого виступають як спонтанний потік думок. Але тим не менш, користь від таких імпровізованих занять є, і вона велика. Якщо ж ви регулярно ходитимете до мовного клубу, де є носії англійської мови, то це суттєво спростить вам повторення вивченого.

Вчіть англійську перед сном.

За день накопичується багато вражень та іншої інформації, яку мозок постійно обробляє. Вночі цей процес триває. Здавалося б, що перед сном краще перепочити, готуючись до нового дня. Та уроки англійської можуть стати тим відпочинком, який вас заспокоїть та структурує знання, котрі ви отримали раніше. Доведено, що повторення на ніч ефективне для запам’ятовування матеріалу, що важко засвоїти вдень, під час повсякденної метушні.

Який би спосіб не обрали, кожен з них буде ефективним, якщо практикувати його регулярно та ставитися до вивчення мови як до захоплюючої подорожі в новий світ. Почніть її прямо зараз! Не пошкодуєте.