Новини

Корисні новини (школа) Корисні матеріали

Чому я не помічаю прогресу у вивченні мови?

Коли ми тільки почали вивчати іноземну мову, то нас охоплює ейфорія. Ми бачимо перші успіхи: радіємо новим словам і словосполученням; спочатку несміливо, а потім впевнено будуємо речення. Швидко виходимо на стежку, котра відкриває нам нові знання і можливості. Але часто після першого суттєвого ривку настає спад. В картинці, для якої ми активно підбирали пазли, їх вже не вистачає. Потрібні нові й нові пазли, але є розуміння, що спонтанно їх не підбереш. Треба й далі багато вчитися заглиблюватися в граматику, синтаксис, фонетику і лексику. І все це робити регулярно, не закидуючи «на потім». Таким чином період захоплення змінюється на ілюзорне відчуття тупцювання на місці, а прогрес стає все менш помітним. Дехто зі студентів піддається цьому відчуттю і кидає навчання. Думає, що він або вона не має здібностей. Та справжні причини цього явища в іншому, і зараз ми їх розглянемо детальніше.

5 причин гальмування студентів:

  1. Відсутність мовного середовища.

Ця причина дуже розповсюджена. Справді, важко вивчати англійську, або іншу іноземну мову, коли ви знаходитеся не в тому інформаційному полі. Спілкуєтеся і думаєте рідною мовою, а не англійською. Якщо серед ваших знайомих немає іноземців, то це ускладнює ситуацію. Для закріплення знань і навичок потрібне не лише виконання домашніх завдань, але й живе спілкування. Частково в цьому питанні допомагає перегляд фільмів мовою оригіналу, а також музика і книжки. Але суттєво пришвидшить ваш розвиток відвідування мовного клубу, де ви зможете потренуватися в мові з носіями англійської. Тож суттєвий крок вперед це пошук такого клубу чи школи, де ви зможете реалізувати свій потенціал.

  1. Мовна зона комфорту.

Психологічне явище, котре плутають з лінощами. Насправді ж воно має не тільки таку основу. Бувають такі ситуації, що студенти доходять до певного рівня, котрий їх задовольняє. Вони досить гарно розмовляють, можуть написати офіційного або ж неофіційного листа. Вже не так часто звертаються до словника, як раніше. Здається, що варто попрацювати зовсім трохи, щоби досягнути ще кращого результату, але навіщо? Студентів і так все влаштовує, і немає потреби для того, щоби йти далі. Але навіть якщо дійсність не вимагає нових мовних досягнень, все одно треба рухатися далі, бо навчання англійської постійно потребує нових кроків. Інакше ви не лише не просунетеся на новий рівень, але й почнете поступово втрачати те, що вже засвоїли. Згадайте своїх викладачів, які не один рік витратили та продовжують витрачати на те, щоб розмовляти, як справжні носії.

  1. Ігнорування домашніх завдань.

Багатьом студентам, особливо тим, хто поєднує роботу і навчання, здається, що домашні завдання залишилися в минулому. Саме формулювання звучить по-школярськи. Та й справді, коли виконувати те, що доручив вчитель, коли немає часу? Робота, родина, домашні клопоти та, врешті-решт, відпочинок. Все це становить серйозну конкуренцію осоружним домашнім завданням. Однак саме домашні завдання є одним зі стовпів, на котрих тримається процес навчання. Це важливий елемент в покращенні мовних навичок, а його ігнорування його спричинить відставання в засвоєнні мови. А от виконання завдань наближає вас до омріяної мети – вільного володіння англійською, котре сприятиме вашому особистісному та кар’єрному зростанню.

  1. Нерегулярність занять.

Ще одна причина гальмування, котра зупинила чимало студентів на шляху до успіху. В житті буває важко слідувати усталеному графіку, особливо коли йдеться про поєднання роботи і навчання. Часто нібито факультативні курси англійської поступаються місцем іншим справам, котрі здаються більш важливими. Англійська помилково сприймається як хобі, котрим можна нехтувати час від часу. Тому буває, що студенти пропускають заняття. Надолужити пропущений матеріал важко. Через це виникають прогалини в знаннях. Перерви в заняттях мають негативний вплив на засвоєння матеріалу. А відмовки про нестачу часу, зайнятість не наблизять до заповітної мрії розмовляти, як іноземець.

  1. Співпраця з викладачами.

Трапляються випадки, що студенти мають достатньо мотивації та готові працювати, але звертаються до недостатньо досвідчених викладачів. Тому заняття виявляються не такими ефективними, якими могли б бути. Тому радимо вам серйозно підійти до вибору школи чи курсів. Звернути увагу на кваліфікацію викладачів і на те, чи встановився у вас емоційний контакт, котрий поліпшить засвоєння матеріалу. Це стосується як онлайн-занять з англійської, так і «живих» зустрічей в мовному центрі або клубі.

Попри всі складнощі, не варто опускати руки та закидувати вивчення мови, про яку ви мріяли. Згадайте дітей, котрі тільки-но вчаться ходити. За день вони падають безліч разів, але все одно підіймаються та роблять кроки. Так само і у вивченні мови. Крок за кроком, мотивуючи себе на дії, ви рухатиметесь вперед, покращуючи мовні навички. Для цього вам потрібен кваліфікований і надійний помічник. Знайдете ви його за телефоном: +38 (067) 231-64-94.