Новости

News Англійська Корисні матеріали Новини Новини Новини компанії

English word for you: gravitate

=> gravitate (to/towards)

тяжіти до чогось, мати зацікавленість у чомусь, схильність до чогось

Ви чули, мабуть, про одне з найграндіозніших відкриттів сучасної науки, яке відбулося цими днями, – вперше виявлені гравітаційні хвилі, передбачені Ейнштейном ще сто років тому? Наш вибір англійського слова сьогодні присвяченій цій події, хоча воно, чесно кажучи, практично втратило своє первинне фізичне значення, пов’язане із гравітацією.

Дієслово gravitate найчастіше використовується у значенні “тяжіти до чогось”, тобто схилятися у бік більш привабливих або цікавих для вас речей – діяльності або людей (подібно до того, як більш важкі об’єкти у Всесвіті притягують до себе легші об’єкти, змінюючи їхній рух в своєму напрямку, утримуючи їх на своїй орбіті або змушуючи їх зіштовхуватися з собою). Воно не відноситься до широко вживаних у побутовій мові, тому часто випадає з поля зору людей, які прагнуть оволодіти основами англійської перш за все для успішного щоденного спілкування. Певно, не варто вживати gravitate кожного разу, коли ви говорите про свої інтереси або схильності (у певних ситуаціях це може виглядати як занадто “літературна” мова для повсякденного спілкування), проте збагачення вашої мови (особливо письмової, у есеях, статтях, рефератах, інших творах) цим словом у обраних ситуаціях буде дуже добре свідчити на користь вашого розвиненого та гнучкого словарного запасу та виходу на новий рівень володіння мовою!

Вживайте gravitate з прийменниками to або towards (toward), наприклад:

– I always gravitated to artistic and inventive people.

– Being an active and ambitious boy, I gravitated towards sports with a team game.

– She has a nice voice, so she gravitates toward a singing career.

– It’s so interesting how a child gravitates to a certain type of creative expression.

– When a person is humiliated, when his rights are being violated, and he does not have the proper education, naturally he gravitates toward terrorism.

– The harder Russia tries to recreate its former empire, the faster its former satellites gravitate towards the West. (нещодавня цитата з твіттеру Збігнева Бжезинського)

Happy Friday!

‪#‎ABCEnglishWordForYou‬

Login

Lost your password?